Четвер, 18.04.2024, 17:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Бібліотека Боярського академічного ліцею "Престиж"

Василь Стус: Поет і Громадянин (до 80-річчя від дня народження)

Тож дай мені – дійти і не зотліти, 

Дійти – і не зотліти – дай мені! 

Дозволь мені, мій вечоровий світе, 

Упасти зерням в рідній борозні. 

Василь Стус

 

Твори Василя Стуса з фонду бібліотеки

Стус, В.

Як добре те, що смерті не боюсь я...; За літописом самовидця; Трени М. Г. Чернишевського; Останній лист Довженка //Відлуння десятиліть. Українська література другої половини ХХ ст. : Навч.посібник /Упоряд. М. О. Сорока. - К.: Грамота, 2001. - С. 429-450.- (Серія "Шкільна бібліотека")

 

 

 

 

Стус, В.

Зникоме розцвітання особистості //Українське слово: хрестоматія української літератури та літературної критики ХХ ст..- Кн..2.- К., 2001.- С.757-761.

 

 

 

 

 

Стус, В.   

Ярій, душе! Ярій, а не ридай...; Церква святої Ірини...; Як тихо на землі!.. та інші: [Вірші] //Українське слово: хрестоматія української літератури та літературної критики ХХ ст..- Кн..4.- К., 2003.- С.196-211.

 

 

 

 

Стус, В.
Під тягарем хреста : поезії / Василь Стус ; упоряд. О. Ю. Орач ; вступ. слово Івана Дзюби ; худож. оформл. Б. Р. Пікулицького. – Львів : Каменяр, 1991. – 159 с.
У збірку увійшли поезії, написані у різні роки.

 

 

 

 

 

Стус В.
Твори : у 4 т. 6 кн. : Т. 1. кн. 1 : Зимові дерева. Веселий цвинтар. Круговерть / Василь Стус ; автор передмови М. Коцюбинська ; ред. тому М. Гончарук. – Львів : Просвіта, 1994. – 432 с.
У книзі зібрано поезії Василя Стуса 1958-1970 рр., що увійшли до остаточного варіанту збірок «Круговерть», «Зимові дерева» та «Веселий цвинтар».
 

 

 

 

 

Стус, В.
Твори : у 4 т. 6 кн. : Т. 1. кн. 2 : поетичні твори, що не ввійшли до збірок (1958-1971) / Василь Стус ; за заг. ред. М. Коцюбинської ; підгот. тексти, упоряд. та склали примітки М. Гнатюк, М. Коцюбинська, Д. Стус. – Львів : Просвіта, 1994. – 304 с.
У книзі зібрано поезії Василя Стуса, не включені ним до своїх поетичних збірок. Доробок цей обіймає понад два десятиліття: від перших поетичних спроб 2-ї половини 50-х до початку 70-х, до арешту поета у 1972 році. В абсолютній більшості, за незначними винятками, подані тут вірші ніде не друкувалися за життя автора (перші журнальні публікації окремих віршів побачили світ на початку 90-х років).

 

 

 

Стус, В.

Твори : у 4 т. 6 кн. : Т. 4 : Повісті та оповідання. Незакінчені твори. Сценарії. Літературна критика. Заяви, публіцистичні листи та звернення. З таборового зошита / Василь Стус ; за заг. ред. Михайлини Коцюбинської ; підготували тексти, упорядкували та склали примітки Микола Гончарук, Сергій Гальченко. – Львів : Просвіта, 1999. – 544 с.

Проза В. Стуса, невелика за обсягом, але цікава своїми творчими пошуками, досі залишалась зовсім невідомою. Зібраний і систематизований на основі письменницького архіву, можливо, далеко не повного у своєму сучасному виді, цей доробок подається у тому якнайповніше, включаючи й твори незавершені. Літературно-критичні та публіцистичні статті подаються вибірково, зважаючи на їх наукову вартість. Том сформований повністю на матеріалах письменницького архіву В. Стуса. Усі прозові твори та переважна більшість статей друкуються вперше. Тексти друкуються із збереженням усіх особливостей стилю і мови письменника.

Стус, В.
Зібрання творів : у 12 т. Т. 3 : Час творчості / Dichtenszeit / Василь Стус ; редкол. : Д. Стус та ін. – Київ : Факт, 2008. – 752 с. : фото. – (Бібліотека журналу «Київська Русь»).
Третій том містить збірку віршів «Час творчості / Dichtenszeit», написану під час першого слідства 1972 р. у камері попереднього ув’язнення Київського республіканського КДБ. Тут вперше представлено варіанти перекладів з Й.-В. Гете, які не потрапили до попереднього видання через брак місця. «Час творчості» - це зафіксований у віршах екзистенційний щоденник людини, яка робить вибір, це симбіоз особистісного буття (перша частина), освітлена життєствердним сяйвом великого Гете (друга частина).
 
 
 
 
Стус, В.
Зібрання творів : у 12 т. Т. 4 : Вірші 1960-х років (поза збірками). Вірші початку 1970-х років (поза збірками) / Василь Стус ; редкол. : Д. Стус та ін. – Київ : Факт, 2008. – 480 с.  – (Бібліотека журналу «Київська Русь»).
Четвертий том "Зібрання творів" Василя Стуса містить у собі вірші другої половини 1960-х років, а також 1970-1971 рр, які не увійшли до жодної поетової збірки, або не були остаточно завершені автором. Читач вперше отримує можливість в настільки повному обсязі зазиреути до творчої лабораторії письменника, в якій ще до першогог арешту 1972 р. вже зустрічаємо перші вияви нової поетичної мови і нової організації   поетичнрої структури, найповніше виявленрої у вершинній Стусовій збірці "Палімсести". 
 
 
 
 
 
Стус, В.
Зібрання творів : у 12 т. Т. 5 : Палімпсести (Найповніший незавершений корпус) / Василь Стус ; редкол. : Д. Стус та ін. – Київ : Факт, 2009. – 768 с. : фото, іл. – (Бібліотека журналу «Київська Русь»).
У п’ятому томі вміщено вершинний поетичний доробок Василя Стуса – збірку «Палімпсести». Саме за цю книгу в 1985 році поета було висунуто на здобуття Нобелівської премії в галузі літератури. «Київська» версія збірки мала складатися з трьох частин, але до другого арешту поет встиг підготувати лише перші дві, які й увійшли до цього тому. Також том містить окремий розділ віршів «однакового початку», до якого увійшли редакції, пов’язані з «програмовими» поезіями лише кількома першими рядками.
 
 
 
 
Дворко, О. 
Василь Стус у віддзеркаленнях. Спогади Василя Овсієнка про Василя Стуса /Упоряд. Оксана Дворко; ред. Наталка Лисенко.  - Полтава, 2007. - 192 с.
Основу цієї книги складають спогади Василя Овсієнка – багаторічного політв’язня, члена Української Гельсінської Групи, розширені шляхом вкраплення фрагментів спогадів інших людей, які перебували в тому ж просторі і згадують про описані в основному тексті книги ситуації.
 
 
 
 
 
 

Орач (Комар), О. Ю.

Не відлюбив свою тривогу ранню... Василь Стус - поет і людина: Спогади, статті, листи, поезії /Упоряд. О. Ю. Орач (Комар). - К.: Український письменник, 1993. - 400 с. 

 Василь стус повернувся в Україну...Через чотири роки по смерті. Його прах перевезено з  табірного цвинтаря, що за Уралом, до Києва, на Байкове кладовище. Усе життя йшов він до свого народу, ніс на плечах тяжкий хрест правди і сумління, ішов, знаючи, що сходить на Голгофу. 

До книги увійшли спогади друзів поета, товаришів по ув'язненню, уривки з листів, вірші, фотодокументи. 

 

Стус, Д.
Василь Стус / Дмитро Стус. – Київ : АртЕк, 2001. – 64 с. : фото, іл. (Сер. : УСЕ для школи. Українська література, 11 кл. Вип. 7).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нартова, Л. В.
Василь Стус : поетична спадщина : посібник для 11 кл. : Біографія письменника. Тексти поезій. Аналіз творів поета. Зразки учнівських творів / Л. В. Нартова. – Харків : Ранок, 1999. – 48 с.
 
 
Меню сайту
Вхід на сайт
Матеріали конкурсу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0